کمپین عید با کتاب

کتاب عیدی دهیم، شعار کمپین “عید با کتاب”

در روزهای پایانی سال و رفت و آمد های مردم برای خرید عیدانه، خرید یک کتاب به عنوان عیدی و هدیه می‌تواند روح و اندیشه‌مان را همزمان با بهار تازه کند. در آستانه سال نو هوا، هوای خرید است. هیاهوی خیابان‌ها نشان از روزهایی می‌دهد که گویی ماه‌هاست در انتظار آنیم. صدای نوروز در خیابان‌ها زودتر از خانه‌هایمان به گوش می‌رسد، خیابان‌هایی که مردمانش در هیاهوی نو شدن هستند. نو شدنی از جنس دیگر. اما در این میان گویی حواسمان به نو شدنی دیگر نیست. نو شدنی از جنس فرهنگ. از جنس کتاب. از جنس دانایی.

در این هیاهو بهتر است در انتخاب عیدانه سبد خانه‌مان هم جایی برای کتاب تعریف کنیم تا هم زمان با نو شدن ظاهرمان، اندیشه و نوع تفکرمان حتی با خرید یک کتاب هم در این سبد جایی داشته باشد. شلوغی بازارهای لباس و خوراکی در روزهای آخر سال، خرید عیدی برای بچه‌های فامیل، اسکناس‌های تا نخورده بین صفحات قرآن، همه جزئی از رسوم لحظه آمدن سال جدید شده است. بازارهای غذا، پوشاک، لوازم زینتی ، لوازم آرایشی و… همگی در روزهای پایان سال به شدت شلوغ و پر رفت آمد است اما فقط یک بازار است که در نزدیکی عید هم آن چنان هیاهویی به خود نمی بیند. بازار کتاب.

 

خانواده‌های ایرانی که با کتاب و ادبیات کودکی خود را گذرانده‌اند و نیاکانشان با کتب شعر و رمان و… تمامی علوم خود را دریافت کرده‌اند و به نسل بعدی منتقل کرده‌اند چرا در این دوره نباید به فرزندان خود کتاب هدیه دهند و هشتمین عضو سفره هفت سین ایران با کتاب تکمیل شود؟! وجود یک کتاب برای هر رده سنی در سبد کالای عیدانه خرید می‌تواند موج فرهنگی جدید را در جامعه ایجاد کند که بدنه و اساس تفکراتمان، وابسته به فضای مجازی و یا تلویزیون نباشد. خودمان بتوانیم یک مرجع برای کتاب و دانش شویم. نمایشگاه‌های کتاب و هدیه دادن کتاب به عنوان عیدی و یا هر عنوان دیگر می‌تواند سطح علمی و فرهنگی جامعه را در کشورمان بالا ببرد. سفره‌های هفت سین امسال‌مان را با سین هشتم “سنت کتاب‌خوانی” تزئین کنیم تا نماد ایران با فرهنگ و ادبیات را به جامعه برگردانیم.

 

منبع: خبرگزاری موج

لینک های مفید:

کتاب به جای سررسید (بهترین هدایای تبلیغاتی و نوروزی شرکتها)

برآورد هزینه و درخواست کاتالوگ اطلاعات بیشتر برای طرح کتاب به جای سررسید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *